ستارخان بعد از فلکه اول صادقیه پاساژ پردیسان زیرهمکف پلاک 17( حضوری و غیر حضوری ) هماهنگی : 09935947680

تعمیرات ویپ و پادسیستم

راهکار جلوگیری از خرابی ویپ

خداحافظی با تعمیرات ویپ و پادسیستم و جلوگیری از خرابی ویپ  با رعایت نکاتی که قرار است امروز در این مقاله گفته شود.

دستگاه های ویپ هم مثل سایر لوازم مورد استفاده ی شما،دارای عمر مفید است، این عمر مفید با شرایط استفاده ی هرفرد متقیر میباشد. ولی رعایت یک سری نکات کوچک که به سادگی قابل انجام دادن میباشد کارایی و مدت زمان عمر دستگاهتان را بالا میبرید و مجموعه های تعمیرات ویپ و پادسیستم از کار بیکار میشوند.ویپ و پادسیستم مثل موبایل به علت داشتن برد الکتریکی و باطری نسبتا دستگاه های حساسی هستند. عوامل محیطی مثل ضربه ، آب خوردگی و شرایط دمایی مختلف (گرما و سرما) میتواند به این دستگاه ها اسیب بزنند در ادامه مشکلات دردسر ساز برای خرابی ویپ را باهم چک میکنیم. 

ریزش جویس و خرابی ویپ و پادسیستم

ریزش جویس

 یکی از مهم ترین عوامل در خرابی دستگاه های ویپینگ ریزش جویس میباشد .ریزش جویس، لیک، این کلمه بزرگترین مشکل کسانی است که از ویپ استفاده میکنند. ۹۰ درصد خرابی ویپ و پادسیستم به علت ریزش جویس میباشد. مهارنکردن این مشکل میتواند اسیب جدی به دستگاه ویپ شما بزند که قابل تعمیر نباشد. بیشتر مراجعه به مجموعه های تعمیرات ویپ و پادسیستم برای تعمیر ویپ خراب شده به علت ریزش جویس است.همانطورکه میدانید ریزش جویس و سالت امری طبیعی است و به منظور خرابی ویپ،کویل،کارتریج یا هرچیز دیگه نمیباشد و در تمام دستگاه های ویپ و پادسیستم طبیعی است.رعایت یک سری نکات باعث کم شدن ریزش و جلوگیری از خرابی ویپ و پادسیستم میشود. و شاید دیگر احتیاجی به تعمیرات ویپ و پادسیستم نداشته باشید. اگر همین یک موضوع یعنی لیکیج را بتوانید کنترل کنید شاید هیچ وقت با خرابی ویپ رو به رو نشودید.

1- واتیج دستگاه را با وات نوشته شده روی کویل یا کارتریج دستگاهتان هماهنگ کنید

مشخصات روی کویل ها در راه اندازی ویپ

همیشه عدد مناسب وات مورد استفاده روی بدنه ی کویل یا کارتریج نوشته شده. واتیج همان عاملی است که در ویپ حجم بخار را کم یا زیاد میکند. هر کویلی دارای یک عدد مقاومت میباشد که این عدد برای یک بازه ی وات تایین شده است برای جلوگیری از سوختن کویل و همچنین ریزش جویس عدد را بین بازه ی وات درج شده بر روی کویل قرار دهید این کار باعث خروجی بهتر و حتی طعم رسانی خوب در دستگاه های ویپینگ میشود.

2- از جویس و سالت اصلی استفاده کنید

جویس های فیک و درجه دو علظت استاندارد را ندارند و علاوه بر اسیب به سلامتی باعث ریزش شدید جویس و خرابی ویپ و پادسیستم میشود.  کمترین اسیب جویس های فیک، خرابی دستگاه است. جویس های غیر اورجینال خطر جدی برای سلامتی میباشد. و میتواند عامل اصلی ریزش و در نهایت خرابی شود. اگر دسترسی به جویس های اورجینال ندارید بهتر است سیگار مصرف کنید.:(

جویس فیک

جویس های فیک از پارافین و الکل تولید میشوند که به شدت برای سلامتی مضر میباشد.

3- استفاده از کویل مناسب برای استفاده ی جویس

کویل ویپ و راه اندازی ویپ

هر جویسی در دنیای ویپینگ برای استفاده، کویل مخصوص خود را دارد که زمان مصرف باید رعایت شود. در صورت عدم رعایت این موضوع میتواند منجر به ریزش شود. همانطور که گفته شد هر کویلی یک میزان مقاومتی دارد. این مقاومت برای یک میزان نیکوتین استفاده میشود مثلا برای سالت نیکوتین ها که نیکوتین زیادی دارند باید از کویل های دارای مقاومت بالای 0.6 استفاده شود. و برای جویس های نیکوتین پایین از کویل های با مقاومت پایین 0.6 باید استفاده شود. در صورت استفاده از کویل نادرست احتمال خرابی کویل و حتی دستگاه امکان پزیر است. که این اسیب به صورت مستقیم نبوده و به خاطر وجود ریزش اتفاق می افتد.

4- دور بودن از گرما و خرابی ویپ

گرما میتواند جویس داخل مخزن ویپ و پادسیستم را رقیق کند و باعث ریزش جویس شود.این مشکل در خرابی ویپ میتواند در زمان های گرم سال بیشتر شود. گرما میتواند موجب خرابی تمام بخش های ویپ شود از باطری، برد الکتریکی و کویل گرفته تا جویس داخل مخزن از افزایش دمای دستگاه جلوگیری کنید.

ارور دما

5- هیچ وقت مخزن دستگاه را پر از جویس یا سالت نکنید

این کار باعث فشار به پنبه ی کویل میشود و ریزش رخ میدهد. که این عامل اصلی خرابی است.

6- شب تا صبح داخل دستگاه جویس نماند

داخل مخزن دستگاهتان بیشتر از اندازه ی مصرف روزانه جویس نریزید این کار باعث جذب بیش از اندازه ی جویس توست کویل میشود و ریزش به همراه خواهد داشت.

7- چک کردن اورینگ ها و واشر های اتومایزر

 در دستگاه های ویپ در قسمت اتومایزر برای اتصال اجزای اتومایزر به هم جهت اب بندی از واشر هایی استفاده شده است که در گذر ذمان فرسودگی این واشر ها  میتواند باعث ریز جویس میشود.

8- به پایان رسیدن عمر یا سوختن کویل و کاتریج ویپ

یکی از علاعم خرابی و سوختن کویل میتواند ریزش جویس باشد،البته موضوع ریزش نمیتواند نشانه ی اصلی خرابی کویل باشد. ولی در صورت ریزش شدید اولین کار قبل از مراجعه به مراکز تعمیرات ویپ و پادسیستم کویل دستگاهتان را تعویض کنید.

شارژدستگاه و خرابی ویپ

خرابی ویپ و درد سر های ان

بعد از ریزش جویس، بیشترین مراجعه به تعمیرات ویپ و پادسیستم مشکل شارژ نشدن ویپ است.ویپ و پادسیستم دستگاه شارژ شونده هستند و باید برای شارژ الکتریکی ویپ نکاتی را رعایت کنیم.باتوجه به سابقه ی کار تعمیرات ویپ که در طی این چند سال کسب کردیم. دستگاه های ویپ و پادسیستم برد شارژ قدرت مندی ندارند نسبت به  گوشی موبایل مقاومت کمتری در برابر عوامل اسیب زا دارندبا گرم شدن برد هنگام شارژ امکان اسیب به این بخش از برد وجود دارد.

نکاتی که برای شارژ دستگاه باید رعایت شود

1- حتما از شارژر و اکسوری اورجینال استفاده کنید

کابل شارژ و آداپتور فیک به علت خروجی نامنظم و غیر استاندارد میتواند باعث فشار و ایجاد گرما در قسمت برد دستگاه شود و اسیب جدی وارد کند که منجر به خرابی و مراجعه به مراکز تعمیرات ویپ شود. این اکسسوری فیک میتواند کیفیت شارژ دستگاه را نیز 

شارژر فیک برای ویپ

2- از اکسسوری فست شارژ استفاده نکنید

مضرات شارژر فست

استفاده از شارژر های فست علاوه بر فشار به برد باطری به علت قدرت شارژ بالا به باطری و دیگر قسمت های ویپ و به خصوص پادسیستم اسیب میرساند و دلیل اصلی بالا رفتن دما در برد ویپ میباشد.

3- شارژر های فندکی خودرو

شارژر فندکی ماشین به علت خروجی نا همسان و نوسان زیاد ولتاژ خروجی در دور موتور های مختلف میتواند اسیب شدید به برد و باطری دستگاه های ویپ وارد کند. این شارژر ها با هر برندی میتواند اسیب جدی جبران نشدنی به دستگاه های ویپ وارد کند.

فندکی ماشین و دستگاه ویپ

4- به هیچ عنوان دستگاه ویپ را شب تا صبح به شارژ نزنید

 اکثر دستگاه های ویپ و پادسیستم در مدت زمان کوتاه فول شارژ میشوند و یکی از عجیب ترین دستگاه ه پادسیستم AK3 برند یوول میباشد که به گفته ی کارخانه در عرض یک ربع (۱۵ دقیقه ) فول شار‌‌‌‌ژ میشود پس نیازی نیست دستگاه را تایم طولانی در حالت شارژ رها کنیم زیرا دستگاه های ویپ و پادسیستم برد قدرت مندی برای شارژ ندارند و این کار باعث وارد شدن اسیب تدریجی به دستگاه میشود. و در نطیجه خرابی ویپ

نگهداری درست دستگاه

عوامل فیزیکی و خرابی ویپ

عوامل فیزیکی و شرایط نگه داری دستگاه در عمر دستگاه تاثیر گذار است. نگه داری در شرایط بد میتواند باعث شود به درد سر های خرابی ویپ دچار کند .

عوامل فیزیکی که میتواند باعث خرابی دستگاهتان شود :

آب خوردگی

ویپ و پادسیستم از برد الکتریکی تشکیل شده است. دشمن اصلی برد های الکترونیکی آب میباشد.آب با خواصیت رسانایی که دارد میتواند باعث اتصال کوتاه در برد ویپ شود که منجر به سوختن یا قطع شدن اتصال قطعات با بردو اسیب جدی شود.اب خوردگی میتواند باعث اسیب دیدگی در بخش های مختلفی مثل کویل و کارتریج  ، باطری، برد ، چیپست و … شود.

در کل یعنی  :         آب خوردگی = خرابی ۱۰۰ درصد

در صورت اب خوردگی دستگاه مثل افتادن ویپ در آب

  • در صورت دسترسی به باطری حتما اتصال ان را با دستگاه قطع کنید
  • در صورت عدم دسترسی به باطری از دستگاه اصلا استفاده نکنید
  • حتما دستگاه را خاموش کرده و به هیچ عنوان کام نگیرید و استفاده نکنید و به شارژ وصل نکنید
  • تا جایی که امکان دارد با دستمال دستگاه را خشک کنید

بعد از رعایت این نکات سریعا به مراکز تعمیرات ویپ و پادسیستم مراجعه کنید

ضربه و خرابی ویپ

یکی دیگر از عواملی که میتواند باعث خرابی ویپ شود ضربه سخت و ناگهانی مثل افتادن از ارتفاع و یا برخورد با شیعی دیگر است.ضربه میتواند باعث شکستن ، خط افتادن و رنگ رفتگی بدنه ی دستگاه و خرابی کویل و کارتریج شود .همچنین میتواند به چیپست و برد الکتریکی ویپ هم اسیب جدی وارد کند زیرا ضربه میتواند باعث شکستن و یا قطعی اتصال قطعات استفاده شده در برد الکتریکی هم شود.

باطری ویپ از نوع لیتیوم یونی است که ضربه میتواند باعث کاهش سطح سلامت باطری و یا حتی ترکیدن باطری شود

در صورت ضربه خوردگی دستگاه ویپ دستگاه خود را چک کنید و در صورت خاموشی یا اسیب با مراکز تعمیراتی ویپ تماس بگیرید.

خرابی باطری ویپ

این عوامل فیزیکی اسیب زا در دستگاه ها که منجر به خرابی ویپ میشود، در دستگاه های دارای استاندارد ای پی که ضر ضربه و ضد اب گفته میشود هم امکان رخ دادن دارد و دوستانی که ویپ ضد ضربه و ضد اب دارند بدانند که این دستگاه ها مقاوم در برا بر این عوامل هستند و در صورت اب خوردگی و ضربه میتوانند اسیب ببینند.

جمع بندی

با توجه به توضیح جامع در این مقاله اکثر عوامل اسیب زا در دستگاه های ویپ و پادسیستم گفته شد که با رعایت این نکات کامل تا ۹۰ درصد امکان خرابی ویپ را کاهش میدهد ولی در  در هر صورت خرابی ویپ و پادسیستم امکان دارد رخ دهد.

در صورت خرابی ویپ مجموعه ی کلینیک ویپ در کنار شما هست تا در صورت بر خورد با هر مشکلی راهنمای شما باشد

ثبت در خواست تعمیر ویپ و پادسیستم در مجموعه ی کلینیک ویپ 

نوشته شده در اکادمی کلینیک ویپ