ستارخان بعد از فلکه اول صادقیه پاساژ پردیسان زیرهمکف پلاک 17( حضوری و غیر حضوری ) هماهنگی : 09935947680

تعمیرات ویپ و پادسیستم

جامع ترین مقاله ی تشخیص خرابی کویل

تشخیص خرابی کویل ویپ و پادسیستم

(راهنمای جامع تشخیص سلامت یا خرابی کویل ویپ و پادسیستم )

خرابی کویل ویپ، این میتواند بدترین اتفاق برای یک ویپر باشد.

طعم کارتون سوخته،عدم طعم رسانی و ارورهای مختلف اتومایزر و ریزش شدید جویس میتواند پیامد های سوختگی کویل در ویپ و پادسیستم باشد که استفاده از دستگاه را برای ما ناممکن میکند.

این مشکل دیر و زود برای کسانی که ویپ یا پادسیستم استفاده میکنند اتفاق میوفتد( چه بخواهید چه نخواهید) زیرا کویل قطعه ی مصرفی ویپ میباشد.

خوب خرابی کویل که قرار است اتفاق بیوفتد پس بهتر است کویل یدک داشته باشیم. تمام مشکلاتی که بالا گفته شد با تعویض کویل رفع میشود و نیازی تعمیرات ویپ ندارید.

اما اگر در مسافرت باشید و عمر کویل سر اید چه کاری باید کرد؟در این مقاله به راه های تشخیص خرابی کویل اشاره خواهیم کرد.

کویل ازچه چیزی تشکیل شده؟

کویل چیست؟

کویل وظیفه ی تبدیل جویس به بخار قابل استنشاق را دارد این بخش مهم ویپ و پادسیستم است که تمام طعم رسانی حجم بخار وابسته به این قسمت از دستگاه میباشد.کویل از سه بخش اصلی تشکیل شده:

پنبه یا کوتون

  • این قسمت از کویل وظیفه ی جذب جویس را دارد و جویس داخل مخزن را به بخش بعدی یعنی المنت میرساند.
پنبه ی کویل
المنت ویپ

المنت

این بخش جویس جذب شده در پنبه را تبدیل به بخار میکند که انواع مختلف بر اساس جنس الیاژ دارد، الیاژ مختلف کویل نیکل ، استیل ، تیتانیوم و… میباشد.

کانکتور

کانکتور کویل همان قسمت انتهای بدنه ی کویل میباشد که وظیفه ی اتصال بخش المنت به ویپ را دارد که تمام دستورات ارسالی از برد را به المنت میرساند

کانکتور ویپ و خرید ویپ

علاع خرابی یا سوختن کویل

خرابی کویل در ویپ طبیعی است (شتریه که در خونه ی هر کسی میخوابه!) و این اتفاق به چند روش قابل تشخیص میباشد.کویل به چند روش خراب میشود:

  • کویل مصرف میشود
  • کویل بر اثر یک اتفاق خراب میشود
  • کویل میسوزد

علاعم خرابی کویل مصرف شده

ویپ مانند خودروو دیگر لوازم دارای قطعات مصرفی است. یکی از قطعات مصرفی مهم کویل میباشد.هرکویلی یک طول عمر دارد میزان عمر کویل رابطه ی مستقیم با نحوه ی استفاده ی شما دارد.

زمانی که عمر کویل بالا میرود امکان دارد این اتفاق با طعم سوختگی به شما نمایش داده شود و یا حتی عدم کام دهی و ارور های عدم اتصال کویل میتواند دیگر نشانه های پایان عمر کویل باشد.

چون این اتفاق در طول زمان رخ میدهد میتواند با توجه به بعضی علاعم متوجه آن شد.

میزان مقاومت کویل

بالا یا پایین شدن میزان مقاومت کویل

در دستگاه ها هوشمند ویپینگ یکی از قابلیت های صفحه نمایش، نشان دادن میزان مقاومت کویل میباشد که با علامت اومگا (اهم) در صفحه ی دستگاه ها قابل رویت است با جابه جا شدن آن میتوان متوجه پایان عمر کویل دستگاه شد.

برای مثال اگر از کویل ۰.۴ استفاده میکنید و دستگاه آن را ۰.۵ یا ۰.۳نشان میدهد یعنی به فکر خرید کویل قبل از خرابی باشید.

ریزش جویس

ریزش شدید جویس

ریزش شدید، خیس شدن محل اتصال کویل و بدنه تمام این ها میتواند نشانه ی نزدیک شدن به اخرای عمر کویل میباشد.

کام گیری ویپ

تِغییر در طعم رسانی دستگاه

کم شدن طعم رسانی نشانی اصلی پایان عمر کویل در دستگاه های ویپ و پادسیستم میباشد. زمانی که کویل مدت زمان زیاد مصرف شود به علت از دست دادن خاصیت پنبه ی به کا رفته در آن کیفیت طعم رسانی به شدت پایین میاید.

سواگ پی ایکس ۸۰

تغییر رنگ جویس

تغییر رنگ جویس استفاده شده در مخزن دستگاه

نشانه ی بعدی خرابی کویل در استفاده ی بلند مدت تغییر عجیب و غریب رنگ جویس میباشد. زیرا پنبه ی کویل اسیب دیده و باعث عوض شدن رنگ طبیعی جویس میشود. معمولا این تغییر رنگ به سمت سیاهی یا قهوه ای سوخته میباشد.

علاعم خرابی کویل بر اثر اتفاف

خرابی کویل بر اثر اتفاق های جانبی مثل ضربه به کارتریج یا اتومایزر و دستگاه یا برخورد کویل با اب تمام این عوامل میتواند به کویل اسیب بزند.

علاعم خرابی کویل بر اثر ضربه و اب و … میتوان به عدم کام دهی درست و ارور های عدم اتصال کویل و تغییر در میزان مقاومت،اشاره کرد.

کویل از پنبه و المنت تشکیل شده المنت بخش اصلی کویل است که بسته به مدل، شکل های مختلفی دارد. تمام این مدل ها در زمان کام گرفتن داغ شده و مایع جذب شده از پنبه را تبدیل به بخار قابل استنشاق تبدیل میکنم.

المنت کویل ها از بافت ظریف آلیاژ انواع فلزات تشکیل شده آلیاژ هایی مثل نیکل،استیل و … که این الیاژ و ظرافت آن باعث حساس شدن در برابر ضربه شده و خرابی کویل شده است.

بافت کویل ویپ

خرابی کویل در اثر ضربه میتواند به سادگی با پاره شدن یا قطع شدن بخشی از المنت اتفاق بیوفتد و شاهد ارور چک اتومایزر یا عدم کام دهی درست باشید.

دیگر علاعم ضربه خوردگی تغییر میزان مقاومت و بیشتر شدن ریزش جویس میباشد.

خرابی کویل بر اثر اب خوردگی

این مدل خرابی کویل بر اثر برخورد با اب میتواند شما را در استفاده از ویپ و پادسیستم به دردسر بیندازد.

این اتفاق میتواند در زمان شست و شوی کارتریج یا اتومایزر  رخ دهد.

کویل به علت ساخته شده از پنبه ی مخصوص و ارگانیک قابلیت شست و شو را ندارد و در صورت برخورد با هر نوع ماده ای به غیر از انواع جویس میتواند اسیب ببیند.

خرابی کویل بر اثر اب خوردگی یا شست و شو به این دلیل اتفاق میافتد که این پنبه ی مخصوص خاصیت خود را ازرست میدهد و در جذب جویس دچار مشکل میشود.

علاعم این مدل خرابی میتوان به عدم کام دهی  ارور های مکرر چک اتومایزر و عدم کام دهی درست و افت شدید طعم رسانی اشاره کرد.

اگر چه با برخورد اب به دستگاه، خود بدنه ی ویپ اسیب نبیند اما قطعا کویل خراب میشود و با تعویض آن رفع شده و نیازی به تعمیرات ویپ ندارید.

سوختگی کویل

خرابی کویل بر اثر سوختگی

زمانی که کویل به درستی کار نکند، اکثرا میگویند کویل سوخته.ولی سوختگی کویل به معنی سوختن قسمت پنبه میباشد به طوری که قسمت سفید  که همان پنبه میباشد کاملا سیاه میشود.

سوختگی این بخش به علت های زیادی اتفاق میوفتد، مثل مصرف شدن کویل در طول استفاده و یا بر اثر اتفاقات خاص باشد. سوختن و خرابی کویل دلایل مختلفی دارد:

سوختن بر اثر مصرف شدن

در طول مصرف به علت داغ شدن المنت امکان سوختن و خرابی کویل امری طبیعی است

سوختن بر اثر استفاده ی ویپ بدون جویس

اگر جویس داخل مخزن ویپ تمام شود یا سطح ان از حفره های پنبه ی کویل پایین تر بیاید و پنبه ی کویل خشک شود امکان سوختگی وجود دارد.

سوختن کویل نو بر اثر رعایت نکردن قانون ۱۵ دقیقه

کویل های نو که تعویض میشود باید خارج از دستگاه در درون مخزن یا اتومایزر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه داخل جویس خیس بخورد و در صورت عدم رعایت این موضوع کویل میسوزد.

سوختن بر اثر فشرده شدن دکمه ی فایر دستگاه ها به علت عدم مراقبت از دستگاه

برای کام گرفتن اکثر دستگاه ها باید دکمه ی فایر را نگه دارید تا عمل تبخیر در کویل رخ دهد در صورت فشرده شدن دکمه بدون کام گیری  مثل گزاشتن دستگاه روشد در جیب یا کیف

سوختن بر اثر خرابی ویپ

اگر ماد ویپ و پا همان برد الکتریکی ویپ خراب باشد امکان دارد خود به خور فایر کند که این عمر علاوه بر فشار شدید به کویل باعث خرابی کویل میشود

در صورت خرابی برد و فایر اتومات هرچه سریع تر جهت رفع خرابی ویپ به مراکز تعمیرات ویپ و پادسیستم باید مراجعه کنید در صورت عدم تعمیر ویپ و پادسیستم اسیب دیده میتواند علاوه بر مخارج سنگین و قیمت بالای کویل باعث عدم لذت کافی از ویپ میشود.

سوختن و خرابی ویپ علاعمی مانند طعم سوختگی شدید که از ادامه ی ویپینگ شما را محروم میکند و تغییر شدید رنگ کویل میباشد.

نتیجه

بلاخره کویل میسوزد زیرا مصرفی است پس در صورت خرابی کویل ناراحت نباشید زیرا این مشکل راه حل بسیار راحتی دارد و ان این است که ان را تعویض کنید.

تعویض کویل تمام مدل ها را خورتان میتوانید انجام دهید و نیازی به مراجعه به مراکز تعمیرات ویپ و پاد ندارید.

برای خرید کویل مناسب مدل دستگاه و وات مورد استفاده همراه با نیکوتین مصرفی خود را به فروشندگاه ویپ شاپ ها باید بگویید

نوشته شده در اکادمی کلینیک ویپ