ستارخان بعد از فلکه اول صادقیه پاساژ پردیسان زیرهمکف پلاک 17( حضوری و غیر حضوری ) هماهنگی : 09935947680

تعمیرات ویپ و پادسیستم

حالت های ویپینگ

حالت های ویپینگ MTL & DTL

Mtl & dtl یعنی چی؟

 به طور کلی ام تی ال و دی تی ال یک سبک کام گیری در ویپینگ است. دی تی ال مخفف Direct To Lung (DTL) به معنی دهان به ریه و ام تی ال مخفف Mouth To Lung (MTL) به معنی  دهان به ریه میباشد. در ادامه به طور کامل و جامع در مورد این دو سبک کام دهی صحبت خواهیم کرد.در زمان خرید ویپ شاید با این دو کلمه یا اصتلاح حتما برخورد خواهید داشت.

(برای راهنمایی خرید دستگاه ویپ و پاد سیستم میتوانید مقاله ی راهنمای جامع خرید ویپ و پاد سیستم مطالعه فرمایید)

محتوای جدول

حالت ویپینگ دهان به ریه یا MTL چیست؟

ویپنگ دهان به ریه یا (MTL) همان طورکه از نامش پیداست، به کام گیری گفته میشود که شخص ویپر ابتدا بخار را داخل دهان جمع میکند و بعد به داخل ریه میفرستد. دقیقا مانند کام گیری سیگار.اما تمام بخارهای تولید شده از ویپ را نمیتوان به صورت دهان به ریه استفاده کرد. این مدل کام گیری مخصوص سیگار های الکترونیکی یا پاد سیستم ها میباشد.

به طور کلی این مدل مناسب افرادی میباشد که از جویل های سالت نیکوتین با دوز بالا میباشد. خصوصیات دیگر برای استفاده ی دهان به ریه یا (MTL) میزان مواد بیس و پایه ی تشکیل دهنده ی جویس که روی باتل ان به شکل pg/vg نوشته شده است، میباشد.درصد وی جی یا همان گلیسیرین می باشد که باید نسبت ان به گلیکول یا همان پی جی 50 به 50 باشد.

این مدل کام گیری دهان به ریه به علت القای بیشتر حس سیگار مناسب افراد ی میباشد که قصد ترک سیگار را دارند و نیاز به ویپینگ با نیکوتین بالا دارند.ویپینگ ام تی ال کام گیری سفت (نه خیلی سفت در بعضی مدل دستگاه ها قابل تنظیم) و حجم بخار کمتر از ویپ را دارد و به همین دلیل مناسب ترک سیگار میباشد.

این مدل کام گیری را در دستگاه های پاد سیستم و سیگار های الکترونیکی مانند ای کاس میتوانید تجربه کنید. این حالت حس و حال سیگار کشیدن را به شما در زمان استفاده از پادسیستم منتقل میکند و تمام افرادی که تصمیم ترک سیگار دارند به همین خاطر سمت دستگاه های پاد میروند. روش درست کام گیری ام تی ال به صورتی است که فرد باید دقیقا مانند سیگار بخار تولید شده از دستگاه ابتدا در دهان و بعد به داخل سینه ارسال کند.

پاد سیستم و کام گیری ام تی ال

ویپینگ مستقیم به ریه یا (DTL) چیست؟

این مدل کام گیری در دستگاه های ویپ که شما بخار تولید شده در دستگاه خود را به صورت مستقیم به ریه میدهید را کام گیری مستقیم یا (DTL) میگویند. در این مدل کام گیری شما به صورت مستقیم و مانند نفیس کشیدن عادی از دستگاهتان کام میگیرید دقیقا مانند قلیان.این مدل کام گیری فقط با دستگاه های ویپ میتوانید استفاده کنید و برای این کار باید از جویس های فری بیس با درصد ترکیب مختلف میتوانید استفاده کنید درصد معمول ویپینگ دی تی ال 70/30 است به طوری که درصد وی جی 70 و پی جی 30 باید باشد.

نکته ی مهم جویس هایی که به شما قابلیت ویپینگ ام تی ال را میدهد نیکوتین پایین و سبک ان ها میباشد که ریه و گلو ی شما را در زمان کام گیری عمیق اذیت نمیکند. در مل کام گیری دی تی ال شما حجم بخار بیشتر و طعم رسانی خوبی را دارید و به همین دو دلیل این مدل ویپینگ برای افرادی که قصد ترک قلیان یا  استفاده ی تفریحی از ویپ را دارند میتوانند استفاده کنند.در دی تی ال کام گیری عموما با راه نفس بیشتر و باز نسبت به دی تی ال صورت میگیرید و به همین دلیل حجم بخار زیاد و چون در دمای بالا تر از پاد سیستم عمل تبخیر صورت میگیرد طعم رسانی و تفکیک طعم نسبتا بهتری دارد.

حالت کام گیری دی تی ال

ویپینگ دی تی ال را در دستگاه های ویپ میتوانید تجربه کنید.در دستگاه های پاد ماد شما با تغییر کویل و جویس داخل ان قابلیت تنظیم و استفاده از هر دو حالت ام تی ال و دی تی ال را دارید. این حالت کام گیری برای مصرف جویس های نیکوتین پایین استفاده میشود که موجب تولید بخار بیشتر نیز می باشد. روش کام گیری دی تی ال به صورتی است که فرد بخار تولید شده در دستگاه را مستقیما به داخل سینه میفرستد. دقیقا مانند استفاده ی قلیان.

کدام بهتر است MTL یا DTl ؟

بحث سر بهتر یا بدتر بودن نیست هر کدام از این حالت ها برای یک کاری استفاده میشود شما نمیتوانید با دستگاه پاد سیستم با سالت نیکوتین ویپینگ دی تی ال داشته باشد زیرا موجب سرفه و ازار گلو میشود و هیچ لذتی ندارد. همچننید در دستگاه ویپ شما نمیتوانید فری جویس را به صورت ام تی ال استفاده کنید.ام تی ال مناسب پاد و ترک سیگار میباشد و دی تی ال جایگزین حس و حال قلیان میباشد.در مقایسه ی این دو حالت کام گیری نمیتوان گفت که طعم رسانی در کدام بهتر و در کدام کمتر است چون هر حالت با مایع جویس مختلف صورت میگیرد تقریبا طعم رسانی یک سان را تجربه خواهید کرد.ویپینگ دی تی ال وسعت بیشتری دارد یعنی شما در دستگاه های ویپ چندید تنظیم مختلف دارید انواع اتومایزر ها  مکانیکال یا ساب اهم به طور کلی ویپینگ دی تی ال حالت ها و خروجی های زیادی دارد که شخص ویپر میتواند ان را شخصی سازی کند.

نوشته شده در اکادمی کلینیک ویپ