ستارخان بعد از فلکه اول صادقیه پاساژ پردیسان زیرهمکف پلاک 17( حضوری و غیر حضوری ) هماهنگی : 09935947680

تعمیرات ویپ و پادسیستم

ویپ چیست

شاید خیلی ها ندانند که دستگاه سیگار الکترونیکی یا ویپ چیست.البته حق دارند زیرا این صنعت یک محصول جدید برای حل مشکلی بزرگ تولید کرده. جایگزین یک محصول جدید به نام ویپ به جای مصرف تنباکو. میتوان تنباکو را این طور معرفی کرد همان سیگار یا پیپ یا قلیان . سوختن تنباکو باعث ازاد شدن نیکوتین موجود در برگ توباکو وموجب  تامین نیاز مصرف کننده میشود. و حس رضایت را منتقل میکند. دستگاه های ویپ و پاد سیستم با تامین نیکوتین مورد نیاز همان حس را خیلی سالم تر و بدون نیاز به سوزاندن تنباکو منتقل میکند. در این مقاله از اکادمی کلینیک ویپ قرار است. این دستگاه دوست داشتنی و فرشته ی نجات افراد سیگاری صحبت کنیم و ویپ را به شما عزیزان معرفی کنیم.

آنچه خواهید دید

ویپ چیست

 

ویپ دستگاه الکترونیکی میباشد که از برد  و باطری تشکیل شده  که به کمک آن مایع مخصوص  ( جویسe-liquid )که درصد های مختلف نیکوتین را دارد، تبدیل به بخار قابل استنشاق میکند و شخص استفاده کننده با استفاده از این بخار نیکوتین مورد نیاز خود را تامین و حس احتیاج به سیگار را از دست میدهند این مهم ترین کارایی این دستگاه فوق العاده می باشد.

این دستگاه مجموعه ای از تکنولوژی و برد ها و ایسی های الکترونیکی میباشد که وظیفه ی تولید بخار قابل استنشاق با تبخیر مایع سیگار های الکترونیکی (جویس) را دارد. این دستگاه با تامین نیکوتین به جای عمل سوزاندن و تولید دود.بخار تولید میکند.بخاری که قابل کنترل میباشد و شخص استفاده کننده با هر سلیقه ای میتواند از ان استفاده کند. هدف تولید ویپ با توجه به داستانی که در پس ان وجود دارد. زندگی سالم به دور از سیگار و تنباکو است.زمانی که اولین ویپ توسط فرد چینی به نام هون لیک (HON LIK) که 52 سال سن داشت تولید شد که هون لیک پدر خود را به خاطر مصرف سیگار و سرطان ریه از دست داد و با هدف زندگی سالم تر و جایگزین سالم سیگار این دستگاه را به دنیا معرفی کرد. دستگاه های ویپ به چندین دسته برای استفاده های مختلف تولید شده که در ادامه انواع ان را مختصر معرفی میکنیم البته در مقاله ی انواع دستگاه ها این کار را کردیم ولی  به صورت مختصر انواع دستگاه ها به 3 دسته ی کلی تقسیم میشود:

ویپ کیت

این دسته از دستگاه ها نسبتا در ابعاد بزرگ و با هدف ترک قلیان کار میکنند. با تولید حجم بخار زیاد و نیکوتین کم مانند قلیان برای افرادی که قصد ترک مصرف تنباکو را دارند مورد استفاده قرار میگیرد. یا افرادی که دوست دارند به صورت تفریحی عمل ویپینگ را انجام دهند میتوانند این دسته از دستگاه ها را انتخاب کنند. کیت های ویپ معمولا از قطعات بزرگ و پرقدرت مثل باطری و کویل تشکیل شده اند. که حجم بخار زیادی را برای مدت زمان مناسب تولید میکنند.

بررسی فنی ویپ اسموک مورف 3
پاد سیستم و کام گیری ام تی ال

پادسیستم

این دسته ابعاد نسبتا کمتری نسبت به کیت ها دارند. و برعکس ویپ ها پادسیستم حجم بخار کم با نیکوتین بیشتری دارد.و میتواند نیکوتین مورد نیاز افراد سیگاری را بدون عمل سوزاندن تتنباکو و دود فقط با تبخیر مایع سالت نیکوتین تامین میکند. پادسیستم ها بهترین جایگزین برای سیگار میباشد و بهترین گزینه برای افراد سیگاری میباشد. این دستگاه ها ابعاد کمی دارد و استفاده از ان بسیار راحت و لذت بخش میباشد.

پادماد (ویپ پاد)

): همانطورکه معلوم است این دسته از دستگاه های ویپینگ دوکاره هستند و دقیقا یک چیزی بین ویپ کیت و پادسیستم است که با تعویض یک قطعه به نام کویل  یا کارتریج میتوان هم قابلیت پادسیستم و هم ویپ را داشت. این دستگاه برای افرادی که میخواهند هردو قابلیت را باهم داشته باشند مناسب میباشد. دقیقا از نظر ابعاد نیز نه زیاد بزرگ مانند ویپ ها هستند و نه زیاد کوچک. از نظر قدرتی هم همین طور میباشد.

بررسی طراحی تلیما مینی

این دستگاه ها وظیفه ی تبخیر مایعی به نام جویس را دارند.اما به این سادگی ها نیست. تمام ویپ ها پادسیستم ها و پادماد ها از یک برد الکتریکی ساخته شده که بر روی این برد ها المان های الکترونیکی مانند مقاومت خازن دیود و غیره وجود دارد. به غیر از ایسی های معمولی یک قطعه این دستگاه ها را هوشمند کرده است نام این قطعه چیپست میباشد. چیپ مغز دستگاه است و تمام حالت های مختلف ویپی در ان برنامه ریزی شده است. نمیخواهم این مقاله را پیچیده کنم.اما تمام دستگاه ها به وسیله ی این چیپست هوشمند شده اند و کام نرم و طعم رسانی تاثیر زیادی از چیپست میگیرند. بعد از چیپست باطری مهم ترین بخش میباشد. این دستگاه ها الکتریکی هستند و انرژی مورد نیاز ان ها از یک یا چند باطری تامین میشود. قدرت باطری و ظرفیت ان نیز بسیار مهم میباشد. شما با کشیدن و کام گرفتن از ویپ موجب این میشوید که انرژی الکتریکی باطری با گذر از المان ها وچیپست با الگوی خاصی به کویل دستگاه برسد و این فرایند نهایتا به بخاری تبدیل میشود که شما از استنشاق ان لذت میبرید.

همانطور که بالا اشاره شد.تمام این دستگاه ها دارند مایعی را تبدیل به بخار میکنند. این مایع چیست؟ تمام ویپینگ به این مایع ختم میشود. این مایع که کاملا بیس گیاهی دارند و از گلیسلین و پروپلین تشکیل شده اند را جویس میگویند. جویس ها بسیار در عمل ویپینگ مهم هستند. جویس از بیس که همان گلیسلین و پروپلین است تشکیل شده به علاوه مقداری نیکوتین و طعم دهنده. در مقاله ی راهنمای جامع انتخاب جویس کامل توضیح داده ایم.

این دستگاه از اجزای  مختلف تشکیل شده است معمولا تمام دستگاه ها این اجزا را دارند:

 • ماد یا بدنه (mod): همان قسمت دستگاه است که برد الکتریکی ، باطری و دکمه ها در ان قرار گرفته است که بسته به مدل دستگاه صفحه نمایش هم در این قسمت است
 • تانک یا مخزن : قسمتی است که در ان همان مایع مخصوص که دارای نیکوتین است در این قطعه قرار میگیرد
 • کویل (coil): کویل از المنت و پنبه تشکیل شده که سیم المنت و ظیفه ی گرم کردن مایع جویس جذب شده به پنبه را دارد که این قطعه در دستگاه ها ی سیگار الکترونیکی  یک قطعه ی مصرفی است که در بازه زمان مختلف باید تعویض شود
 • اتومایزر(Atomizer) : وظیفه ی این قطعه تبدیل جویس به بخار میباشد که این قسمت از تانک و کویل و لبی تشکیل شده است
 • لبی(drip-tip) :این قسمت رابط بین دستگاه و مصرف کنند میباشد که شخص از ان برای استنشاق بخار تولید شده استفاده میکند
 • باطری : این بخش وظیفه ی تامین انرژی الکترونیکی را دارد

جمع تمام این بخش ها کنار یک دیگر  تشکیل میدهند و این قطعات کنار هم قابلیت استفاده کردن از این دستگاه را فراهم کرده است

ویپ ضرر دارد؟

خوب اول از همه بگویم که نمیتوان گفت ویپ هیچ ضرری ندارد. حتی هوایی که نفس میکشیم هم ضرر دارد چه برسه به بخار ویپ. سیگار دارای مواد سرطان زای زیادی است و بر اساس امار تعداد کسانی که به خاطر کشیدن سیگار فوت میکنند ان قدر زیاد است که باید تعداد افراد را در واحد های کوچک تر دسته بندی کرد مثلا حدودا در هر ساعت 7 نفر براثر مصرف سیگار در جهان فوت میکنند. . ویپ و پادسیستم و پادماد برای افرادی که اعتیاد به سیگار دارند و نمیتوانند ان را ترک کنند مانند یک تولد دوباره یا فرشته ی نجات میباشد. ولی برای افرادی که چیزی نمیکشند دریچه ی ورود به اعتیاد به نیکوتین و مضر مییباشند .خود دستگاه ویپ که فقط مایع رو بخار میکند. تمام صحبت ها در مورد مایعی است که بخار میشود. با توجه به تحقیقات گسترده ای که بر روی جویس ها صورت گرفته در صورت مصرف جویس های اورجینال تا 95 درصد از سیگار و تنباکو ضرر کمتری دارد. حال باهم بررسی میکنیم شما در سیگار و قلیان عمل سوختن دارید.یعنی با داغ کردن و سوزاندن تنباکو ان را استنشاغ میکنید. دود تولید شده در اثر سوختن سیگار چندین هزار ماده ی مضر مانند گوگرد، کربن، بنزن و … دارید. در این چند هزار ماده ی سرطان زا که بنزن به شدت خطرناک است.شما قطران هم دارید. قطراه همان ماده ی سیاه در نفت میباشد که همین ماده ی قطران باعث سیاهی لب و صورت و جرم گرفتگی ریه میشود. در پادسیستم و ویپ عمل سوختنی در کار نیست و به وسیله ی داغ شدن المنت جویس بخار میشود و شما ان را استفاده میکنید و هیچ ماده ی مضر و سرطان زا تولید نمیکند زیرا بیس گیاهی دارد و اسانس استفاده شده برای طعم دار کردن جویس کاملا طبیعی است. و میزان نیکوتین و دوز ان با انتخاب شما قابل تغییر میباشد. با سرچ ساده در اینترنت متوجه تایید بسیاری از سازمان های بهداشت و غذا و دارو میشوید. همچنین سیگار موجب خرابی دندان و احتمال سرطان لثه را بالا میبرد اما ویپ به هیچ عنوان مشکلی برای دندان ندارد و هیچ جرمی  بر روی دندان ها نمیگزارد.

مزایای استفاده از ویپ
 • مواد مضر ندارد
 • هیچ بویی بد و اضافه ای ندارد مانند سیگار بوی بد در فضا و لباس ندارد
 • نسبت به سیگار هزینه ی کمتری دارد
 •  بدون عمل سوختن بخار تولید میکند
 •  در بیشتر کشور ها به عنوان کالای درمانی برای ترک سیگار استفاده میشود
چرا ویپ

چرا این دستگاه؟

با توجه به مزایایی که بالا اشاره شده به نظر استفاده از این دستگاه یک تصمیم عاقلانه است و مطالعه ی رفتار کسانی که سیگار میکشند متوجه میشوید علت اصلی سیگار کشیدن تامین نیکوتین  و رهایی از حس وابستگی به نیکوتین است ولی افرادی که سیگار را برای تامین نیکوتین انتخاب میکنند باید به  موادر مضر دیگر سیگار هم توجه کنند ولی دستگاه ها ی ویپ به خوبی این نیاز به نیکوتین رو برون هیچ مواد شیمیایی تامین میکنند و با توجه به سابقه ی ۴ ساله از فروش این دستگاه دز یکی از فروشگاه های ویپ در ایران متوجه  قدرت خارق العاده ی این دستگاه شدم که هر شخصی از همان لحظه که ویپ تهیه میکرد دیگر سمت سیگار نمیرفت ( البته اگر فروشنده به درستی در در انتخاب دستگاه و جویس راهنمایی کند)

این حس خیلی خوبی بود وقتی افرادی که تصمیم به ترک سیگار را گرفته اند و با خستگی برای خرید دستگاه اقدام میکردند و با حس خوب و رضایت از انتخابشون از فروشگاه خارج میشدند

حق مطلب

در مجموع استفاده از این دستگاه به شدت برای افرادی که تصمیم به ترک سیگار کرده اند پیشنهاد میشود زیرا هیچ جا و هیچ چیز نمیتواند مثل ویپ این تصمیم را عملی کند هیچ شخصی در دنیا از استفاده ی درست از ویپ اسیبی ندیده است یا خدایی نکرده اتفاق غیر قابل جبران رخ نداده است است ولی روزانه شاهد اسیب های مصرف سیگار هستیم دستگاه های ویپ روز به روز درحال پیشرفت هستند و به امید روزی که همه ی افراد از شر سیگار رهایی پیدا کنند

 

ثبت درخواست تعمیرات و پادسیستم

نوشته شده در اکادمی کلینیک