ستارخان بعد از فلکه اول صادقیه پاساژ پردیسان زیرهمکف پلاک 17( حضوری و غیر حضوری ) هماهنگی : 09935947680

تعمیرات ویپ و پادسیستم

قیمت ویپ و عوامل موثر در ان

قیمت ویپ و عوامل موثر در ان

موضوع: قیمت ویپ

قطعا در هنگام خرید ویپ یا پادسیستم به این موضوع فکر کردید که. چه تفاوتی بین یک دستگاه 500 هزارتومانی با یک دستگاه 5 میلیون تومانی است؟ مگر هر دو بخار تولید نمیکنند؟ چرا باید دستگاه گران تر بخرم؟ اصلا اینقدر هزینه کردن برای دستگاه های ویپینگ ارزش دارد؟ اگر دستگاه گرانتر بخرم خوب است؟ خراب نشه؟ اگر دستگاه گران خریدم خراب شد چی؟ اصلا علت گرانی یک دستگاه ویپ چیست؟ خوب دستگاه های ویپ هم مانند باقی وسایل مدل های مختلف دارد. مانند ماشین بنز و پراید! هر دو خودرو هستند هر دو 4 چرخ دارند و در قبال فشردن پدال گاز شروع به حرکت میکنند. اما تفاوت بین ان ها ان قدری است که نمیتوان مقایسه کرد. امروز در این مقاله از کلینیک ویپ قرار است به تمام این سوال ها پاسخ دهیم .

مطالب

تفاوت دستگاه ها و قیمت ویپ

خوب، در دنیای ویپینگ ما بی شمار دستگاه داریم تمام ان ها در سه دسته ی ویپ ها / پادسیستم ها و دستگاه های دوکاره یا همان پادماد ها قرار میگیرند. اما همانطور که برند های مختلفی برای تولید ویپ داریم هر برند شروع به تولید مدل های مختلفی کرده است. و این برند ها به دنبال بهترین بودن و متفاوت بودن هستند پس  ما ویپ هایی داریم که از بدنه یی با پلاستیک ساخته شده و ویپی نیز داریم که از طلا ساخته شده است. پس مواد ی که با ان ویپ ساخته میشوند مهم است  پس اولین عامل تفاوت قیمتی متریال یا مواد اولیه برای ساخت بدنه ی آن است.

متریال یا مواد اولیه برای ساخت

همانطور که گفته شد متریال یا مواد اولیه یکی از مهم ترین عامل تفاوت در دستگاه های ویپ است. زمانی که دستگاهیی در دست میگیرید که جنس بدنه ی آن از پلاستیک است یعنی باکیفیت پایین ساخته شده . قطعا قیمت تمام شده ی آن برای خود برند نیز پایین تر در امده  و در نهایت با قیمتی پایین تر آن را اراعه میدهد و شما با قیمتی ارزان تر تهیه خواهید کرد. اما برای مثال زمانی که برند ویپرسو ، مدل جن اس را روانه ی بازار کرد ادعا کرد که جنس بدنه ی ان از جنس بدنه ی هواپیما میباشد. قطعا زمانی که این را میشنوید باید انتظار قیمت بالا را نیز داشته باشیم . حال موضوع این است که تفاوت پلاستیک با بدنه ی هواپیما چیست؟ قطعا دستگاه ویپرسو با بدنه ای با کیفیت، مقاومت بیشتری نسبت به پلاستیک دارد . و اگر دستگاه شما از دستتان بیفتد هیچ اسیبی نمیبیند و دوباره قابل استفاده میباشد. اما دستگاه پلاستیکی امکان شکستن دارد و نباید انتظار کارکرد طولانی از ان داشت. همچنین دستگاه هایی مانند سنتاروس دی ان ای از برند لاست ویپ را میبینید که بدنه ی ان از الیاژ روی ساخته شده ودر طراحی ان فیبر کربن و چرم باکیفیت دیده میشود. خوب این دستگاه گرانقیمت علاوه بر زیبایی کیفیت ساخت بهتر و با دوام تری نسبت به باقی دستگاه ها دارد. 

متریال ساخت ویپ و قیمت ویپ

متریال ساخت علاوه بر کیفیت و دوام برای مصرف کننده ، در لوکس بودن آن نیز تاثیر گذار است. برای مثال دستگاه های برند گیک ویپ که طراحی بدنه ی آن و متریال استفاده شده طوری میباشد که دستگاه در برابر ضربه و نفوذ اب مقاوم است. خوب تمام این ها بر قیمت ویپ اثر دارد.

چیپست و قیمت ویپ

چیپست و قیمت ویپ

یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گزار در قیمت گزاری و ارزش ویپ نوع چیپست آن است.چیپست مغز الکتریکی تمام ویپ ها، پادسیستم ها و پادماد ها میباشد. تمام خروجی دستگاه ها و آپشن های آن و. مدارات حفاظتی از چیپست فرمان میگیرند. زمانی که مهندسان یک برند تولید کننده تصمیم به اضافه کردن یک آپشنی در دستگاه ها دارند باید دنبال چیپست قدرتمند تر باشند. اکثر برند های سازنده ی ویپ چیپست اختصاصی با نام انحصاری خود را دارند برای مثال چیپست انحصاری برند قدرتمند ویپرسو با نام انحصاری جن (GENE) را سال هاست که در دستگاه های معروفی مانند لوکس 2 و ارگاس و… از این برند میبینیم. 

هرچه این چیپست قدرتمند تر باشد. و خروجی دقیق تری داشته باشد قیمت آن دستگاه بالاتر میرود. برای مثال چیپست قدرتمند دی ان ای (DNA) که قدرتمند ترین چیپ دنیای ویپینگ است. را در دستگاه های گران و لوکس مانند تلیما دی ان ای یا سنتاروس دی ان ای و هایپریون از برند لاست ویپ میتوان دید.  نکته ی مهم در چیپست قدرت و سرعت فایر میباشد برای مثال چیپستی که سرعت فایر 0.001 ثانیه ای دارد از چیپستی که سرع 0.005 دارد دقیق تر و گران تر است. کلا چیپ قطعه ای مهم و حساس در ویپینگ میباشد. هرچه چیپست قدرتمند تری داشته باشید ویپینگ باکیفیت تر و البته دستگاه گران تری دارید. کلا چیپ در خروجی ،طعم رسانی و قدرت دستگاه بسیار بسیار تاثیر گذار میباشد.

آپشن و قابلیت ها و قیمت ویپ

ویپ یک دستگاه لوکس است. زمانی که ان را در دست میگیرید دوست دارید که بهترین مدل را داشته باشید. اپشن های مختلف و قابلیت های اضافی که هدف راحت تر کردن استفاده از دستگاه و لذت بردن از ویپینگرا دارند دلیل دیگر تایین قیمت آن میباشد. برای مثال بعضی دستگاه ها انقدر ساده هستند. که حتی صفحه نمایش ندارند. البته این برای ویپ ها و پادماد ها میباشند پادسیستم ها اصلا احتیاجی به صفحه نمایش ندارند. و اکثر پادسیستم های قدرتمند بازار صفحه نمایش ندارند صحبت در باره ی ویپ ها و پادماد ها هست بیشتر .همین صفحه نمایش میتواند در قیمت دستگاه تاثیر بگزارد. 

رابط کاربری جی پرایو 4 و قیمت ویپ

طبیعتا دستگاهی که صفحه نمایش بزرگ و حتی لمسی دارد قیمت بالاتری از دستگای با صفحه نمایش کوچک و سیاه سفید دارد. مانند ویپ تی 200 از گیک ویپ که یکی از هوشمند ترین دستگاه های ویپ تولید شده در کارخانه ی گیک ویپ میباشد. ال سی دی 2.5 اینچی تمام رنگی تاچ که برای تنظیمات کار بری میتوانید با سادگی با استفاده از صفحه ی تاچ آن خروجی دستگاه را کنترل  کنید. تمام این قابلیت ها برای لذت بردن بیشتر از ویپ میباشد. مثلا اگر بتوانید در دستگاه ویپ خود تم صفحه نمایش آن را شخصی سازی کنید. خیلی بهتر با دستگاه ارتباط برقرار خواهید کرد. چیپست های هوشمندی که این قابلیت رادارد. مانند چیپ دی ان ای (DNA) یی هیی (YIHI)که این چیپست ها قابلیت استفاده از اپشن های بسیار زیادی را به شما خواهد داد. دیگر اپشن در دستگاه های ویپ حالت ها و مود های مختلف ان میباشد. برای مثال دستگاهیی که فقط قابلیت کامگیری با حالت پاور را دارد با دستگاهی که هم حالت پاور دارد و هم به صورت دما خروجی میدهد ارزش کمتری دارد.

اتومایزر یا کویل و قیمت ویپ

اتومایزر ساب اهم

اتومایزر، محل قرار گیری کویل و جویس که وظیفه ی آن تبدیل جویس داخل مخزن به بخار قابل استفاده میباشد. اتومایزر ها نیز دارای انواع مختلف با کاریایی متفاوت دارد. که در مقاله ی انواع اتومایزر به طور کامل توضیح دادیم. دستگاه های ویپینگ به دو دسته تقسیم میشوند (دو دسته ی غیر رسمی) دستگاه هایی که اتومایزر دارند و دستگاه هایی که کارتریج ساپرت میکنند. اتومایزری ها معمولا یک کانکتور پیچی دارند که به اصطلاح به ان کانکتور510 میگویند. دستگاه های کارتریجی نیز با مکانیز اهن ربا یا فشاری روی بدنه ی دستگاه سوار میشوند. ویپ هایی که اتومایزر پیشرفته ای دارند برای مثال زئوس گیک ویپ قطعا از دستگاهی که کارتریج پلاستیکی دارد ارزش ریالی بیشتری دارد. همچنین کیفیت ساخت کویل و متریال استفاده شده در کویل نیز بسیار مهم میباشد زیرا مرغوبیت این متریال در خروجی نهایی تاثیر دارد و طعم رسانی بهتری خواهید داشت. تفاوت طعم رسانی و تفکیک طعم در دستگاه ها که از نوع کویل و طراحی اتومایزر میباشد بسیار در ارزش خرید دستگاه تاثیر میگذارد.

جمع بندی

با توجه به خیلی از مسائل شاید برای برخی افراد خرید ویپ گران قیمت امکان پذیر نباشد. و از ترس خرابی ویپ های ارزان شاید از خرید ویپ صرف نظر کنید. اما باید بدانید. خرید ویپ و پادسیستم برای ترک سیگار و تنباکو بسیار تصمیم درستی بوده و فقط هزینه ی اولیه ی خرید دستگاه را دارید و بعد از خرید ویپ درست هم در طول زمان هزینه های جانبی کمتری دارید و هم سلامتی که ارزش بالایی دارد را حفظ میکنید. در هر بازه ی قیمتی میتوانید انتخاب درستی برای خرید دستگاه داشته باشید. با مطالعه و تحقیق از منابع درست و مشاوره گرفتن از افراد باتجربه میتوانید دستگاه خوب سازگار با بودجه ی خود را تهیه کنید و از شر سیگار خلاص شوید. و در نهایت به یاد داشته باشید مجموعه ی کلینیک ویپ در زمان خرابی دستگاه ویپ در کنار شما میباشد.

تعمیرات تخصصی ویپ و پادسیستم همراه با ضمانت.

نوشته شده در اکادمی کلینیک ویپ