ستارخان بعد از فلکه اول صادقیه پاساژ پردیسان زیرهمکف پلاک 17( حضوری و غیر حضوری ) هماهنگی : 09935947680

تعمیرات ویپ و پادسیستم

نقد و بررسی سنتاروس بی 60 و بی 80 لاست ویپ

نقد و بررسی سنتاروس بی 60 و بی 80 لاست ویپ

موضوع: سنتاروس بی 60 و بی 80 لاست ویپ

(LOST VAPE CENTAURUS B60 & B80)

لاست ویپ یکی از بهترین برند های تولید کننده ی ویپ در دنیای ویپینگ است که هر ساله با تولید دستگاه های باکیفیت توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. این برند تولید کننده ی دستگاه های سطح بالا مانند سنتاروس دی ان ای و تلیما دی ان ای میباشد. که علاوه بر کیفیت ساخت بالا دارای چیپست قدرتمند دی ان ای بودند. اما این ویپ های قدرتمند قیمت بالایی نیز داشتند که خرید آن برای هر شخصی امکان پذیرنبود(قیمت برخی مدل از این لاین در ایران بین 9 تا 17 میلیون قیمت دارند). برای همین لاست ویپ تصمیم به تولید دستگاه های میان رده گرفت. سنتاروس بی 60 و بی 80 (CENTAURUS B60 & B80) یکی از بهترین و جدید ترین مدل پادماد این برند است که علاوه بر داشتن کیفیت ساخت عالی و استفاده از تکنولوژی مکانیکال در سیستم کامدهی خود دارای چیپست قدرتمند کوئست میباشد. در این مقاله از آکادمی کلینیک ویپ این دو پادماد زیبا سنتاروس بی 60 و بی 80 (LOST VAPE CENTAURUS B60 & B80) را مورد نقد و بررسی ظاهری و فنی قرار میدهیم.

بررسی طراحی سنتاروس بی 60 و بی 80

(LOST VAPE CENTAURUS B60 & B80)

 اولین چیزی که با دیدن این دستگاه توجه شما را جلب میکند، طراحی و ظاهر دستگاه است. یک ظاهر متفاوت از لاست ویپ کا کاملا شکل مکعبی دارد. جذاب است به نظر بنده . جنس بدنه کاملا فلزی است و به گفته ی خود برند ترکیب آلومنیوم ، زینک و استیل میباشد. بدنه کاملا فلزی است و  در هر دو مدل یک در پوش شفاف مگنتی وجود دارد. که در مدل های مختلف طرح و نوشته ی رو ی این درپوش پلاستیکی تغییر میکند. در مدل سنتاروس بی 60(CENTAURUS B60)  یک طرف درپوش چیزی نیست و در سمت مخالف با برداشتن درپوش به کارتریج دسترسی خواهید داشت. در مدل سنتاروس بی 80 (CENTAURUS B80) نیز همینطور است اما با تفاوت این که در سمتی که بهکارتریج دسترسی دارید. محل قرار گیری باتری نیز مشاهده میشود.

کیفیت ساخت هر دو مدل بسیار عالی است استفاده از فلز و پلاستیک با کیفیت باعث شده در زمان استفاده احساس بسیار خوبی داشته باشید. این دو دستگاه در ابعاد و وزن تفاوت کوچکی  با یکدیگر دارند. که اکثر تفاوت و هدف تولید دو دستگاه متفاوت در بخش فنی است که جلوتر بیشتر و تخصصی تر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

سنتاروس بی60 طراحی

(CENTAURUS B60)

  این دو مدل از نظر ابعاد و وزن جزء دستگاه های بزرگ و سنگین محسوب میشود. به خاطر استفاده از فلز در ساخت بدنه وزن دستگاه بی 60 لاست ویپ با توجه به باتری داخلی آن تنها 160 گرم است که مهندسان لاست ویپ در طراحی دستگاه نکات مهمی را رعایت کرده اند که موجب خوش دستی و پراکندگی وزن خوب شده که زمان استفاده هیچ مشکلی برای مصرف کننده به وجود نمیآورد. ارتفاع دستگاه 9 سانتی متر در عرض 4 سانتی متر میباشد. پهنای بی 60 با توجه به باتری قدرتمند تنها 2.5 سانتی متر میباشد. 

(CENTAURUS B60)سنتاروس بی 60 و بی 80 سنتاروس بی60 طراحی

ابعاد دستگاه خوب طراحی شده که به خوبی در دست جا شود. سنتاروس بی 60 و بی 80 لاست ویپ هر دو دارای صفحه نمایشی است که اطلاعات بسیار خوبی را در برای استفاده کننده به نمایش میگذارد. در ویپ پاد سنتاروس بی 60 صفحه نمایش و دکمه های فایر و تنظیمات در کناره های دستگاه طراحی شده . یک صفحه نمایش سیاه و سفید. بسیار زیبا و یک دکمه ی فایر دایره شکل با طرح خود سنتاروس میباشد که زیبایی دستگاه را بیشتر کرده.

سنتاروس بی80 طراحی

(CENTAURUS B80)

سنتاروس بی80 طراحی سنتاروس بی 60 و بی 80

هدف تولید دو دستگاه با یک ظاهر و تفاوت جزئی در هدف مصرف دستگاه برای مصرف کننده است. یعنی اگر میخواهید بیشتر جویس مصرف کنید باید بی 80 را انتخاب کنید. تفاوت این دستگاه با مدل قبلی در طراحی بدنه و بخش فنی است. اولین تفاوت در بخش طراحی محل ال سیدی و باتری است در یک سمت دستگاه میتوانید کارتریج و کویل دستگاه را قرار دهید.

در سمت مخالف محل قرار گیری باتری 18650 دیده میشود در کنار صفحه نمایش دستگاه به همراه دکمه های تنظیم و دکمه ی مستطیلی فایر دستگاه. سنتاروس بی 80 (CENTAURUS B80)

از نظر وزن و ابعاد نیز از بی 60 بزرگتر است وزن دستگاه با توجه به این که باطری ندارد. 180 گرم است که 20 گرم از دستگاه بی 60 باتری داخلی  سنگین تر است.

اما ارتفاع دستگاه یک سانتی متر کوتاه تر یعنی 8 سانتی متر و عرض دستگاه 4.9 سانتی متر طراحی شده. در مجموع طراحی هر دو دستگاه بسیار دل نشین است. طراحی قرار گیری کارتریج و حتی دریپ تیپ که همه گی به صورت پیچی میباشد. هر دو دستگاه سنتاروس بی 60 و بی 80 لاست ویپ (LOST VAPE CENTAURUS B60 & B80) در رنگ و طرح های بسیار زیبایی ساخته شده اند که با تمام سلایق سازگار میباشد.

بررسی فنی سنتاروس بی 60 و بی 80 لاست ویپ

(LOST VAPE CENTAURUS B60 & B80)

چیپست. مهم ترین بخش هر دستگاه الکترونیکی . معز الکترونیکی این دو دستگاه که پادماد نامیده میشوند. چیپست اختصاصی و پرقدرت کوئست (Quest)  میباشد که در بین چیپ های میان رده ی گیک ویپ جزئ بهترین ها از نظر عملکردی میباشد. خوب همانطورکه گفتین سنتاروس بی 60 و سنتاروس بی 80 تفاوت بسیاری از نظر فنی دارند. که انتخاب درست این دستگاه برای استفاده بسیار در خروجی آن برای خریدار تاثیر میگذارد.

بررسی فنی سنتاروس بی 60

(CENTAURUS B60)

همانطور که در نامش پیداست. قدرتی معادل 60 وات را در اختیار شما قرار میدهد. عملکرد و خروجی دستگاه به شدت رضایت بخش است و هیچ ایرادی از آن نمیتوان گرفت مخصوصا در رنج قیمتی  این دستگاه حرفی برای گفتن دارد. انرژی الکترونیکی مورد نیاز روزانه ی بی 60 از یک باتری لیتیوم یونی 1600 میلی آمپری داخلی تامین میشود که از یک کانکتور تایپ سی شارژ میشود. که با هر بار شارژ یک روز کامل خروجی میدهد. به خاطر استفاده از چیپ قدرتمند علاوه بر خروجی بسیار خوب این دستگاه برای عمر بیشتر دارای بخش های محافظتی مانند محافظت از اتصال کوتاه ، اتصال باتری و داغ شدن بیش از حد برد الکترونیکی، از خرابی دستگاه جلوگیری میکند.

بررسی فنی سنتاروس بی 60 سنتاروس بی 60 و بی 80

صفحه نمایش 0.42 اینچی سیاه سفید اطلاعاتی مانند میزان وات خروجی ، میزان شارژ دستگاه، مقدار مقاومت کویل و تعداد کام را به نمایش میگذارد. سنتاروس بی 60 با توجه به تنظیم واتی که توسط دو عدد دکمه در زیر ال سی دی انجام میشود. میتوان قدرت خروجی آن را بین 5 تا 60 وات تنظیم کنید. کویل های این سری یعنی کویل های سری یوبی اولترا (ub ultra) میباشد که اجازه ی مصرف جویس ها در باطه ی نیکوتین 0 تا 18 را به شما میدهد.

بررسی فنی سنتاروس بی 80

(CENTAURUS B80)

بررسی فنی سنتاروس بی 80 سنتاروس بی 60 و بی 80

مدل قوی تر بی 60 میشود سنتاروس بی 80 که هم از نظر قدرتی قویتر هست و هم از نظر باطری. چیپست کوئست 80 واتی که خروجی بسیار دقیق و عالیی را در اختیار شما قرار میدهد. که منبع تامین انرژی بی 80 یک عدد باطری خارجی 18650 میباشد که محل قرار گیری ان در پشت دستگاه و زیر پوشش شیشه ای بدنه میباشد. که این باطری را باید جداگانه از همان فروشگاهی که ویپ را تهیه کردید باید خریداری کنید. البته این باتری خارجی با خود دستگاه با درگاه تایپ سی شارژ ومیشود.

و هرچه باطری بهتری تهیه کنید در خروجی این دستگاه تاثیر خواهد گذاشت. فرق دیگر سنتاروس بی 80 با بی 60 در کارتریج داخل جعبه است که یک کارتریج مکانیکال باکیفیت به نام (CENTAURUS BORO TANK) دارد. که میتوانید با سر هم کردن آن و استفاده از المنت مکانیکال به صورت حرفه ای عمل ویپ کردن را انجام دهید. بی 80 نیز دارای یک ال سی دی 0.42 اینچی سیاه سفید میباشد. که اطلاعات میزان شارژ و میزان واتیج را میتوانید بر روی ان چک کنید.

 

در مجموع هردو دستگاه سنتاروس بی 60 و بی 80 از نظر تکنولوژی و کیفیت ساخت در رنج قیمتی خود دستگاه های بسیار خوبی هستند و با توجه به چیپست و جنس بدنه ارزش خرید بالایی دارند. بی 60 برای افرادی مناسب است که نیاز به یک سیستم جمع و جور هستند. و بی 80 برای افرادی است که ویپینگ را به صورت تخصصی دنبال میکنند. با توجه به کارتریج سنتاروس برو تانک لاست ویپ در این مدل طعم رسانی و قدرت تولید بخار بالایی را از آن انتظار میرود. توجه کنید که در مدل بی 80 دو عدد کارتریج یکی یوبی اولترا و دیگری برو تانک میباشد  و در مدل بی 60 فقط  کارتریج یوبی لایت استفاده شده است.

کارتریج سنتاروس بی 60 و بی 80

(CENTAURUS BORO TANK)

همانطور که در بالا اشاره شد کارتریج برو تانک سنتاروس جدید ترین تکنولوژی کارتریج در برند لاست ویپ میباشد. که برای اولین بار در سنتاروس بی 60 و بی 80 به کار گرفته شده. حجم مخزن 5 میلی که دارد نیاز مصرف یک روز را با یک بار شارژ کردن کارتریج تامین میکند. توجه داشته باشید که برو تانک مکانیکال است و استفاده از ان نیاز به تخصص دارد. میزان ورودی هوا به این کارتریج به وسیله ی چند پیچ در اندازه های مختلف کنترل میشود که این عمل از زیر کارتریج صورت میگیرد. نحوه ی قرار گیری این کارتریج در سنتاروس بی 60 و بی 80 به این صورت است که از محل لبی دستگاه یک پیچ وجود دارد که برای در آوردن کارتریج باید آن پیچ را باز کنید. و کارتریج را به وسیله ی ربان کناری آن بیرون بکشید.

کارتریج سنتاروس بی 60 و بی 80

تعمیرات تخصصی ویپ و پادسیستم همراه با ضمانت.

نوشته شده در اکادمی کلینیک ویپ